Hudba a oldies myšlení v kulisách Art Deco

DJ Horeca musicdesign 29.6.2011 16:40 Žádné komentáře

Před pár dny jsem měl schůzku s jedním mimopražským kamarádem. Děláme spolu na nějakém kulturním projektu, takže jsme si řekli, že kavárna v přízemí Uměleckoprůmyslového muzea bude to pravé. Přišel jsem trochu dřív a kamarád se naopak trochu opozdil, takže jsem měl asi dvacet minut pro sebe. Kavárna je příjemně „zabydlený“ prostor s dominantními prvky Art Deco.
Zatímco jsem si ještě dělal nějaké poznámky ke schůzce, vnímal jsem příjemnou atmosféru interiéru i muziku ve stylu oldies. Mám oldies rád a přijde mi, že zrovna v této kavárně, kde se během dne vystřídá spousta hostů velmi pestrého složení (lidé kulturní i lidi od kultury, studenti, náhodní turisté), není tahle muzika zas tak špatné řešení. Po chvíli ovšem idylka skončila, protože do mého rozjímání a mírně nostalgického rozpoložení vtrhly zcela bez ohlášení zprávy. Ukázalo se, že muzika nehraje z cédéčka nebo flash disku, jak jsem se původně domníval, ale z rádia.  Když mi obsluha v osobě sympatické dámy středních let přinesla kafe a minerálku, zeptal jsem se jí, jestli si myslí, že rádio je pro tenhle lokál a jeho styl to pravé ořechové. Pokud by ne, že tomu docela rozumím a uměl bych poradit. Dozvěděl jsem se, že když přijdou třeba študáci naproti z konzervatoře, tak jim pustí „…nějaký ten jazz…“,  a že oldies směsi jim připravuje také její náctiletý syn. Ona ale, že stejně nejraději rádio, protože s tím není žádná práce (jenom se zmáčkne čudlík), možná se dozví něco zajímavého a ještě jí to při tom rychleji utíká. Řekl jsem, že si myslím, že je to škoda, protože mám ověřeno, že právě tohle hostům často vadí, jen se třeba zdráhají to říct. Dialog jsme vedli stále v klidném a přátelsky vstřícném tónu, nicméně poslední věta té dámy mě úplně odzbrojila:“No tak co, když to někomu vadí, tak příště třeba nepřijde..“.
Za chvíli dorazil kamarád a udělali jsme svou práci navzdory tomu, že nás ještě dvakrát vyrušil reklamní break (samozřejmě o stupeň hlasitější než hudba). Napadlo mě, jak je tenhle podnik na jedné straně dobrému řešení hudební kulisy blízko, na straně druhé, díky způsobu myšlení oné dámy, zároveň strašně daleko.

 

DJ Horeca

 

Štítky:


Žádné komentáře k “Hudba a oldies myšlení v kulisách Art Deco”

Máte co říct?